Elektros vartotojai renkasi nepriklausomus elektros tiekėjus

Visų buitinių vartotojų pasirinkusių nepriklausomą elektros tiekėją apžvalga

Įsibėgėjant nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasirinkimui buitiniams vartotojams, dažniausiai pasirenkamas Ignitis. Šiuo metu apie pusė vartotojų, pasirinkusių nepriklausoma elektros tiekėją – pasirinko Ignitį. Antras populiariausias tiekėjas, naujas elektros rinkos dalyvis – Perlas energija (apie trečdalis pasirinkusiųjų).

1 etapo buitinių vartotojų pasirinkusių nepriklausomą elektros tiekėją apžvalga

Elektros vartotojai, pagal elektros rinkos liberalizavimo planą, patenka į pirmą etapą, kai jų elektros suvartojimas yra daugiau nei 5000 kWh elektros energijos per metus (t. y. vidutinė elektros sąskaita per mėnesį daugiau nei ~50 Eurų). Populiariausias elektros tiekėjo pasirinkimas yra Ignitis, kurį pasirinko net apie 70 proc. vartotojų. Antroje ir trečioje vietoje pagal populiarumą yra Enefit ir Elektrum Lietuva, kuriuos abu pasirinko po 13 proc. vartotojų.

Pagrindiniai skirtumai

Pagrindinis skirtumas tarp visų vartotojų ir vartotojų patenkančių į 1 liberalizavimo etapą yra, jog Perlo energiją pasirinko tik 3 proc. iš pirmojo etapo, bet net 32 proc. iš visų nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių buitinių vartotojų.

1 liberalizavimo etapo pasirinkimo statusas

Nors vartotojams patenkantiems į 1 liberalizavimo etapą, nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti beliko mažiau nei mėnuo (t. y. iki gruodžio 10 d.), bet nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinko daugiau nei trečdalis vartotojų. Tiems kurie nepasirinks nepriklausomo elektros tiekėjo iki numatyto termino, būtų taikoma elektros rinkos kaina su 25 proc. antkainiu už garantinį elektros tiekimą.

Šaltinis apie nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusius vartotojus:

https://www.vert.lt/Puslapiai/bendra/Elektros-energijos-tiekimas.aspx

Parašykite komentarą

I accept the Privacy Policy